Inne nazwy snu:

Sen o wszach we włosach, sen o włosach, śnić o włosach, sen o wszach

Wszy z reguły wzbudzają w nas nieprzyjemne emocje, obrzydzają i sprawiają, że odczuwamy wstyd i skrępowanie. Jako symbol senny wyróżnia się negatywną co do zasady charakterystyką. Mogą oznaczać sfrustrowanie, zirytowanie, strach, poczucie winy, wyrzuty sumienia oraz brud emocjonalny. Wesz to także jakiś czynnik, od którego chcesz się zdystansować, między innymi relacja, sytuacja bądź osoba. Jak więc można wytłumaczyć sen o tych pasożytach na głowie?
polski sennik Sen o wszach na głowie

Szczegółowe znaczenie snu:

 

  • Najogólniej rzecz ujmując, wszy na głowie oznaczają zawsze albo coś dobrego albo coś złego. Ważne znaczenie ma kontekst.
  • Wszy widziane na Twojej głowie stanowią zapowiedź choroby. Być może już obecnie cierpisz z powodu gorszego samopoczucia albo dają o sobie znać jakieś dolegliwości. Dopuszczalna jest też inna interpretacja, która mówi o tym, że Twoja cierpliwości opłaci Ci się.
  • Sen, w którym wiesz, że masz wszy na głowie, ale nie jesteś w stanie ich dostrzec, oznacza, że jakieś Twoje przedsięwzięcie życiowe skończy się porażką. Może to też zapowiadać, że poniesiesz straty lub poświęcisz coś, co miało dla Ciebie wysokie znaczenie.
  • Sen o wszach na czyjejś głowie stanowi zapowiedź powodzenia. Zwróć uwagę na ich ilość, ponieważ jeśli jest ich wiele, wtedy może spotkać Cię przypływ gotówki bądź niespodziewana poprawa sytuacji finansowej.
  • Wybieranie wszy z czyjejś głowy można również interpretować w powiązaniu z życiem miłosnym śniącego. Z pewnością uda mam się znaleźć z partnerem rozwiązanie męczącego Was problemu. Druga połówka z Twoją pomocą poradzi sobie z każdym wyzwaniem lub inną problematyczną sytuacją, która stanie jej na drodze.

Napisz co myślisz o znaczeniu snu


x