Inne nazwy snu:

sen o dziecku, sen o narodzinach dziecka, sen o zdrowym niemowlęciu

Wiele senników interpretuje sen o narodzinach dziecka jako zapowiedź szczęścia i dobrobytu w życiu rodzinnym. Niektóre z senników podają różną interpretację snu o rodzeniu dziecka w zależności od płci niemowlęcia. Według nich narodziny chłopca są oznaką nadchodzącego szczęścia w interesach.
polski sennik Sen o niemowlęciu

  • Z kolei przyjście na świat dziewczynki symbolizuje łzy, żal i bolesne życiowe doświadczenia. Inaczej jest w przypadku gdy sen o rodzącym się dziecku przyśni się samotnej kobiecie. 
  • Może on przestrzegać ją przed utratą reputacji jak również skandalem wywołanym z jej udziałem. Jeszcze inaczej interpretuje się sen o narodzinach dziecka gdy to wdowa śni o porodzie. Dla takiej osoby może to zwiastować stabilizację i spokojne życie.
  • Rodzące się dziecko w koszmarach sennych można interpretować również jako swoiste oczyszczenie, zrzucenie z siebie jakiegoś ciężaru.
  • Natomiast jeżeli uczestniczymy w nieudanych narodzinach dziecka, skutkujących jego śmiercią lub kalectwem możliwe, iż najbliższa przyszłość przyniesie nam jakieś bolesne rozczarowania.
  • Natomiast w przypadku gdy w naszym śnie jesteśmy jedynie obserwatorami narodzin dziecka zwiastuje to szybkie wzbogacenie się, niekoniecznie uczciwe.

Napisz co myślisz o znaczeniu snu


x