Inne nazwy snu:

sen o psie i kocie, kot i pies w śnie, sen o kocie pogryzionym przez psa, sen o gryzącym psie

Powiedzenie „jak pies z kotem” oddaje odwieczną walkę dwóch antagonistycznych stworzeń. Ich sposoby życia oraz usposobienia wykazują zasadnicze różnice. Popularne jest twierdzenie, że koty chadzają własnymi ścieżkami i obecność ludzi nie jest im niezbędna do życia. Pojawiające się we śnie oznaczają indywidualizm, mądrość, spryt, samodzielność, niezależność, a z drugiej gorszej strony również podstępność, egocentryzm i fałszywość. Z kolei psy to bardzo socjalne zwierzęta, które widziane we śnie symbolizują wierność, lojalność, ochronę i bezgraniczną miłość. Jak więc można wytłumaczyć sen o psie, który gryzie kota?
polski sennik Sen o kocie pogryzionym przez psa

Szczegółowe znaczenie snu:

 

 

  • Jeżeli nastawienie tych zwierząt w Twoim śnie jest krańcowo różne, wówczas są podstawy do snucia przypuszczeń, że w naszym życiu pojawią się osoby nieprzyjaźnie do siebie podchodzące, z czego mogą wyniknąć jakieś problemy.
  • Jeżeli masz sen, w którym widzisz psa gryzącego kota, najprawdopodobniej jakaś osoba Cię obgaduje.
  • Jeśli widzisz we śnie psa walczącego z kotem, to zapowiedź nadchodzących kłopotów albo złych wiadomości, które mogą odnosić się zarówno do sfery prywatnej, jak i zawodowej.
  • Sen o psie, który najpierw ścigał, a następnie ugryzł kota stanowi zapowiedź nadejścia zawirowań w Twoim życiu uczuciowym.
  • Sen o rozdzielaniu i uspokajaniu walczącego kota z psem przekazuje Ci, że naprawdę nie musisz martwić się problemami, które obecnie masz w swoi związku, dlatego że w końcu zostaną one rozwiązane i wszystko będzie po staremu.

 


Napisz co myślisz o znaczeniu snu


x