Inne nazwy snu:

sen o psie i kocie, kot i pies w śnie, sen o psie, sen o kocie

Powiedzenie „jak pies z kotem” oddaje odwieczną walkę dwóch antagonistycznych stworzeń. Ich sposoby życia oraz usposobienia wykazują zasadnicze różnice. Popularne jest twierdzenie, że koty chadzają własnymi ścieżkami i obecność ludzi nie jest im niezbędna do życia. Pojawiające się we śnie oznaczają indywidualizm, mądrość, spryt, samodzielność, niezależność, a z drugiej gorszej strony również podstępność, egocentryzm i fałszywość. Z kolei psy to bardzo socjalne zwierzęta, które widziane we śnie symbolizują wierność, lojalność, ochronę i bezgraniczną miłość. Jak więc można wytłumaczyć sen o psie oraz kocie?
polski sennik Sen o kocie i psie

Szczegółowe znaczenie snu:

 

 

  • Przy interpretacji snu o tych stworzeniach należy brać pod uwagę ich symbolikę senną oraz cechy charakterystyczne dla danego gatunku. Ogólnie rzecz ujmując pies i kot we śnie oznaczają ludzi z Twojego otoczenia.
  • Jeżeli nastawienie tych zwierząt w Twoim śnie jest krańcowo różne, wówczas są podstawy do snucia przypuszczeń, że w naszym życiu pojawią się osoby nieprzyjaźnie do siebie podchodzące, z czego mogą wyniknąć jakieś problemy.
  • Jeżeli dostrzeżony we śnie kot i pies jest nam dobrze znany, wtedy w życiu rzeczywistym także będziemy znać te osoby.
  • Jeśli zaś te wyśnione zwierzęta nie są nam znajome, oznacza to, że pojawią się wokół Ciebie pewne osoby, które mogą uczynić Twoje życie problematycznym.
  • Przychylny stosunek psa wobec kota jako motyw przewodni snu oznacza, że ludzie w Twoim otoczeniu będą mieli identyczne jak we śnie nastawienie do Twojej osoby.
  • Nieprzyjazne nastawienia psa do kota jako przedmiot marzeń sennych zwiastuje, że w Twoim świecie ludzie również będą tacy sami dla Ciebie.

 


Napisz co myślisz o znaczeniu snu


x