Inne nazwy snu:

sen o brudnych butach, sen o zniszczonych butach

Ogólnie symbolika butów odnosi się do pozycji zajmowanej w społeczeństwie. Opierając się na sennikach, można wysnuć wniosek, że błoto jako motyw charakteryzuje się różnorodnością. Być może w swojej codzienności borykasz się z jakimiś problemami i w związku z tym stykasz się z brudem moralnym.
polski sennik Sen o butach w błocie


 
Zazwyczaj błoto wiążemy z czymś nieczystym. Opierając się na tym skojarzeniu, stanowi ono symbol pragnień mających miejsce w relacjach damsko-męskich i innych, wyraża chęć wzbogacenia się w niekoniecznie przyzwoity sposób, dążenie do celu „po trupach” oraz wewnętrzny lęk. Ponadto błoto może także uosabiać oczyszczenie ze złych emocji czy zdarzeń. Śnienie o brudnych butach nie wróży dobrze na przyszłość.
 
Szczegółowe znaczenie snu:
  • Jeżeli masz okazje dostrzec takie buty w swoim śnie, czeka Cię nieprzyjemne zdarzenie. W wyniku Twojego postępowania członek rodziny bądź bliski przyjaciel nastawi się Ciebie wrogo. Zupełnie brak Ci taktu i przesadzasz z niestosownymi komentarzami. Może warto przemyśleć swoje zachowanie?
  • Jeżeli śniły Ci się zabłocone buty, ktoś Cię osądzi. Niewiadomo czy zostanie to dokonane słusznie czy też nie.
  • W oparciu o inną interpretację tego snu można powiedzieć, że na Twojej drodze życiowej spotkają Cię jakieś kłopoty. Opóźnią one w czasie osiągnięcie sukcesu, do którego dążysz.
  • Obłocone obuwie jako przedmiot marzeń sennych mówi o tym, że śniąca osoba przeszła wiele ciężkich chwil.

Napisz co myślisz o znaczeniu snu


x