Inne nazwy snu:

zabawki we śnie, lalka we śnie, sennik

Zabawa lalką to jedno z najbardziej miłych wspomnień z dzieciństwa. Ta zabawa dotyczy większości małych dziewczynek, które uwielbiają bawić się lalkami. Jakie znaczenie ma więc sen, w którym śni się lalka?
polski sennik Sen o lalce

  • Symbol ten ma wiele ciekawych znaczeń. Samo pojawienie się we śnie lalki może sugerować niedojrzały charakter, dziecięcy sposób postrzegania świata. 
  • Sen, w którym śniąca osoba śni, że jest lalką może być odzwierciedleniem wyobcowania, wycofania się ze świata realnego. Może też sugerować, że ktoś stara się sterować życiem śniącej osoby jak lalką. Wyraża tęsknotę za dzieciństwem, rodzinnym domem. Sen o lalce pokazuje, że można śniącą osobą z łatwością sterować,ulega manipulacjom.
  • Jeśli o lalce śni kobieta, która się tą lalką opiekuje, wyraża to gotowość na macierzyństwo. Jeśli zaś o lalce śni mężczyzna, to jest dla niego przestrogą przed niewłaściwymi kobietami i znajomościami, które mogą przynieść przykre konsekwencje. 
  • Lalka we śnie jest też zobrazowaniem relacji z innymi, dlatego taki sen może podpowiadać, by zwrócić większą uwagę na najbliższe otoczenie, rodzinę, znajomych. Lalki, zabawa lalkami, może być też odzwierciedleniem trudności w nawiązywaniu relacji z innymi ludźmi. Dom dla lalek, który się pojawia we śnie pokazuje, że śniąca osoba przywiązuje dużą wagę do życia rodzinnego. 
  • Negatywne emocje może budzić lalka o przerażającym wyglądzie, taka oznacza, że w realnym świecie śniący kogoś się obawia, lalka ze snu może uosobieniem rywala.

Napisz co myślisz o znaczeniu snu

login: ~piotr
Najnowszy Komentarz!
Dodano: 8.10
0
0

ciekawa interpretacja. mi sie snia lalki jak mam poznac osobe, ktora daje wrazenie idealnej i nieskalanej niczym. z daleka od takich ludzi, wrrr

login: ~Ula2
Dodano: 18.10
0
0

Zgadzam się z interpretacją chociaż początkowo miałam obawy.. Widziałam siebie jako przerażającą lalkę i okazało się że moją rywalką nie byłam ja tylko moja siostra.. :/